OKEA ASA
Organization number 915419062 · Allmennaksjeselskap
Programmatic access to company data (JSON)
Facts
- organisasjonsnummer:
- 915419062
- navn:
- OKEA ASA
- organisasjonsform:
- kode:
- ASA
- beskrivelse:
- Allmennaksjeselskap
- naeringskode1:
- kode:
- 06.200
- beskrivelse:
- Utvinning av naturgass
- antallAnsatte:
- 545
- hjemmeside:
- not reported by source
- epostadresse:
- not reported by source
- telefon:
- +4773525222
- forretningsadresse:
- adresse:
- Kongens gate 8
- poststed:
- TRONDHEIM
- postnummer:
- 7011
- kommune:
- TRONDHEIM
- stiftelsesdato:
- 2015-04-29
- registreringsdatoenhetsregisteret:
- 2015-05-20
- aktivitet:
- Petroleumsvirksomhet på norsk sokkel, inkludert utbygging og utvinning, av olje og gass, og hva dermed står i forbindelse, samt ved, aksjetegning eller på annen måte å delta i slik eller annen virksomhet, alene eller i samarbeid med andre foretagender og interesser.
- vedtektsfestetFormaal:
- Petroleums-virksomhet på norsk sokkel, inkludert utbygging og, utvinning av olje og gass, og hva dermed står i forbindelse, samt ved, aksjetegning eller på annen måte å delta i slik eller annen virksomhet, alene eller i samarbeid med andre foretagender og interesser.
Board and other roles
Daglig leder
- Daglig leder: Svein Jakob Liknes
Regnskapsfører
- Regnskapsfører: TMF NORWAY AS
Revisor
- Revisor: PRICEWATERHOUSECOOPERS AS
Styre
- Styremedlem: Michael William Fischer
- Styremedlem: Rune Olav Pedersen
- Styremedlem: Nichola Carol Gordon
- Styremedlem: Jon Arnt Jacobsen
- Styremedlem: Phatpuree Chinkulkitnivat
- Styremedlem: Elizabeth Anne Williamson-Holland
- Styremedlem: Pairoj Kaweeyanun
- Styremedlem: Sverre Nes
- Styremedlem: Ragnhild Aas
- Styremedlem: Per Magne Bjellvåg
- Styrets leder: Chaiwat Kovavisarach
- Varamedlem: Olav Bjarne Roksvaag
- Varamedlem: Eivind Bøyum
- Varamedlem: Suzana Jensen
Owners
Showing top 50 of 6439 shareholders by holding size. Raise 'limit' (max 1000) for more.
- BCPR PTE. LTD. – 45.44 % (47218098 shares, share class: NO0010816895)
- SALT VALUE AS – 2.46 % (2559710 shares, share class: NO0010816895)
- CLEARSTREAM BANKING S.A. – 2.26 % (2344573 shares, share class: NO0010816895)
- STATE STREET BANK AND TRUST COMP – 1.47 % (1530794 shares, share class: NO0010816895)
- MORGAN STANLEY & CO. LLC – 1.17 % (1216112 shares, share class: NO0010816895)
- SJÆKERHATTEN AS – 1.05 % (1093000 shares, share class: NO0010816895)
- SKANDINAVISKA ENSKILDA BANKEN AB – 1.01 % (1044591 shares, share class: NO0010816895)
- KØRVEN AS – 0.76 % (789285 shares, share class: NO0010816895)
- SKJEFSTAD VESTRE AS – 0.75 % (780617 shares, share class: NO0010816895)
- SILVERCOIN INDUSTRIES AS – 0.67 % (696510 shares, share class: NO0010816895)
- NORDNET LIVSFORSIKRING AS – 0.66 % (689936 shares, share class: NO0010816895)
- WAATVIKA AS – 0.54 % (562489 shares, share class: NO0010816895)
- INTERACTIVE BROKERS LLC – 0.51 % (526964 shares, share class: NO0010816895)
- THE BANK OF NEW YORK MELLON – 0.5 % (514697 shares, share class: NO0010816895)
- THE BANK OF NEW YORK MELLON – 0.49 % (508133 shares, share class: NO0010816895)
- NIMA INVEST AS – 0.46 % (474517 shares, share class: NO0010816895)
- THE BANK OF NEW YORK MELLON SA/NV – 0.44 % (453659 shares, share class: NO0010816895)
- THE BANK OF NEW YORK MELLON – 0.42 % (438041 shares, share class: NO0010816895)
- THE BANK OF NEW YORK MELLON SA/NV – 0.42 % (432743 shares, share class: NO0010816895)
- ESPEDAL & CO AS – 0.41 % (425908 shares, share class: NO0010816895)
- NORDNET BANK AB – 0.4 % (420491 shares, share class: NO0010816895)
- PERSHING LLC – 0.4 % (420062 shares, share class: NO0010816895)
- MORGAN STANLEY & CO. INT. PLC. – 0.4 % (413426 shares, share class: NO0010816895)
- LIGNA AS – 0.39 % (408947 shares, share class: NO0010816895)
- OKEA HOLDINGS LTD. – 0.39 % (402959 shares, share class: NO0010816895)
- TINDRA EIENDOM AS – 0.38 % (399998 shares, share class: NO0010816895)
- THE NORTHERN TRUST COMP, LONDON BR – 0.37 % (383443 shares, share class: NO0010816895)
- J.P. MORGAN SECURITIES PLC – 0.36 % (369793 shares, share class: NO0010816895)
- GOLDMAN SACHS INTERNATIONAL – 0.35 % (367283 shares, share class: NO0010816895)
- AVANZA BANK AB – 0.35 % (365449 shares, share class: NO0010816895)
- J&J INVESTMENT AS – 0.3 % (310000 shares, share class: NO0010816895)
- IVAR STRØM OLSEN – 0.29 % (300000 shares, share class: NO0010816895)
- STATE STREET BANK AND TRUST COMP – 0.29 % (297108 shares, share class: NO0010816895)
- SAXO BANK A/S – 0.27 % (284905 shares, share class: NO0010816895)
- VERDIPAPIRFONDET DNB SMB – 0.27 % (280489 shares, share class: NO0010816895)
- ALF BORGE REKSNES – 0.26 % (272772 shares, share class: NO0010816895)
- MORGAN STANLEY & CO. INTERNATIONAL – 0.25 % (263092 shares, share class: NO0010816895)
- J.P. MORGAN SECURITIES PLC – 0.25 % (260842 shares, share class: NO0010816895)
- ESPEN ANTON MYHRA – 0.23 % (243763 shares, share class: NO0010816895)
- LYCKLIGA GATAN AS – 0.23 % (238204 shares, share class: NO0010816895)
- HÅKON TANDSTAD WIBE – 0.22 % (233305 shares, share class: NO0010816895)
- LARS ANDERSEN – 0.22 % (225000 shares, share class: NO0010816895)
- LARS PETTER MATHIASSEN – 0.22 % (224963 shares, share class: NO0010816895)
- KRISTIAN FALNES AS – 0.22 % (224287 shares, share class: NO0010816895)
- CITIBANK, N.A. – 0.2 % (212042 shares, share class: NO0010816895)
- BROWN BROTHERS HARRIMAN & CO. – 0.2 % (207503 shares, share class: NO0010816895)
- FORTE TRØNDER – 0.19 % (200000 shares, share class: NO0010816895)
- GH HOLDING AS – 0.19 % (200000 shares, share class: NO0010816895)
- THE BANK OF NEW YORK MELLON – 0.19 % (195901 shares, share class: NO0010816895)
- NORDEA BANK ABP – 0.19 % (195718 shares, share class: NO0010816895)
Company holdings
No holdings found.
Grants and support
Innovasjon Norge (0)
No registered grants.
EU-tildelinger (0)
No registered grants.
Forskningsrådet (0)
No registered grants.
SkatteFUNN (3)
3 results
- id:
- 71445
- innsendt_dato:
- 2024-08-30
- prosjektnummer:
- 1194
- bedriftsnavn:
- OKEA ASA
- prosjekttittel:
- Stauper produsertvann degasser optimalisering
- organisasjonsnummer:
- 915419062
- fylke:
- Trøndelag
- kommunenavn:
- Trondheim
- poststed:
- not reported by source
- soknad_godkjent:
- not reported by source
- soknad_avslatt:
- not reported by source
- vedtaksdato:
- na
- prosjekt_fra_ar:
- 2024
- prosjekt_til_ar:
- 2025
- sammendrag:
- Hensikten med prosjektet er å utvikle ny teknologi har som mål å kunne få en mer effektiv utskillelse av olje fra produsertvannet i degassere på prosessanlegg. Effekten vil være en mer effektiv oljeutskillelse og dermed et renere produsertvann som igjen gir mindre miljøskadelige utslipp til sjø. Stauper water technologies utvikler en ny type flotasjonsbasert teknologi som kan retrofittes inn i eksisterende produsertvann separatorer som f.ex degassere. Som en del av dette prosjektet vil det bli gjennomført pilot testing av teknologien for å utforske operasjonelle begrensninger som for eksempel kapasitet og effektivitet mhp utskillelse av olje fra produsert vann. Målet vil være å utvikle teknologien for første full-skala implementering.
- id:
- 71653
- innsendt_dato:
- 2024-08-30
- prosjektnummer:
- 2034
- bedriftsnavn:
- OKEA ASA
- prosjekttittel:
- Nicoustic nivåmåling
- organisasjonsnummer:
- 915419062
- fylke:
- Trøndelag
- kommunenavn:
- Trondheim
- poststed:
- not reported by source
- soknad_godkjent:
- not reported by source
- soknad_avslatt:
- not reported by source
- vedtaksdato:
- na
- prosjekt_fra_ar:
- 2024
- prosjekt_til_ar:
- 2026
- sammendrag:
- Utvikling av Nicoustic nivåmålings-teknologi vil bidra til at man får redusert nedetid og økt effektivitet på separatorer og andre vessels, gjennom forbedret måling og kontroll på nivået for væsker og faststoff. Nicoustic nivåmåling monteres på utsiden av vessel, og kan derfor installeres mens anlegget er i drift. Målet med prosjektet er å utvikle en mer nøyaktig målemetode for olje/vann interface nivå i tillegg til nivåmåling av skum- og emulsjonslag. Man vil også kunne anslå oppbygning av scale og voks på innsiden av separatorveggen (fouling), og man vil utvikle software og kontroll system relatert til denne type nivåmåling. Man ser også på om man kan bruke samme type sensorer for å måle vessel integrity. Utvikling av målemetode foregår i forskningslab og ved prototype uttesting offshore.
- id:
- 68345
- innsendt_dato:
- 2023-08-29
- prosjektnummer:
- 348050
- bedriftsnavn:
- OKEA ASA
- prosjekttittel:
- EMPIG Cold flow
- organisasjonsnummer:
- 915419062
- fylke:
- Trøndelag - Trööndelage
- kommunenavn:
- Trondheim - Tråante
- poststed:
- TRONDHEIM
- soknad_godkjent:
- JA
- soknad_avslatt:
- NEI
- vedtaksdato:
- 2023-09-22
- prosjekt_fra_ar:
- 2023
- prosjekt_til_ar:
- 2023
- sammendrag:
- EMPIG Cold flow teknologi muliggjør utbygging av subsea produksjonsbrønner med stor avstand til nærmeste platform og som tidligere ikke har latt seg bygge ut pga hydratproblematikk. EMPIG har utviklet en selvgående «robot» som smyger seg rundt rørene og tilfører varme ved hjelp av strømgjerrig induksjonsteknologi. Denne metoden fjerner avleiringer av både hydrat og voks, og gjør at man kan transporere hydrokarbon gass som en slurry hvor man har kontroll på hydratdannelsen og unngår plugger av hydrat.
Subunits
- OKEA ASA 093 C (912724859)
- OKEA ASA AVD BERGEN (929858786)
- OKEA ASA AVD KRISTIANSUND (921789017)
- OKEA ASA AVD OSLO (921789076)
- OKEA ASA AVD STAVANGER (921789114)
- OKEA ASA AVD TRONDHEIM (915508847)
- OKEA ASA BESTLA (933193705)
- OKEA ASA BRAGE (993245437)
- OKEA ASA DRAUGEN (973623974)
- OKEA ASA DRAUGEN-NJORD KRAFTANLEGG (936571921)
- OKEA ASA KONS NR 158 (912725006)
- OKEA ASA PL 1116 BELUGA (926753932)
- OKEA ASA PL 1117 FAGN (926753983)
- OKEA ASA PL 1125 FALK (926754068)
- OKEA ASA PL 972 (822385702)
- OKEA ASA PL053B (912734005)
- OKEA ASA PL055 (912731642)
- OKEA ASA PL055 FS (834794802)
- OKEA ASA PL055B (812734032)
- OKEA ASA PL055D (912733106)
- OKEA ASA PL055E (924766565)
- OKEA ASA PL093 (921788932)
- OKEA ASA PL093 D (813473992)
- OKEA ASA PL093 F (924765615)
- OKEA ASA PL093B (912724980)
- OKEA ASA PL1003 (822360882)
- OKEA ASA PL1003 B (924765666)
- OKEA ASA PL1102 (926860356)
- OKEA ASA PL1113 (926860240)
- OKEA ASA PL1116 (926860178)
- OKEA ASA PL1117 (926860186)
- OKEA ASA PL1119 (926860194)
- OKEA ASA PL1125 (926860208)
- OKEA ASA PL1150 S (928936031)
- OKEA ASA PL1156 (828935992)
- OKEA ASA PL1159 (928936015)
- OKEA ASA PL1161 (928936007)
- OKEA ASA PL1178 (931054171)
- OKEA ASA PL1187 (931054309)
- OKEA ASA PL1223 (933193624)
- OKEA ASA PL1252 (935270243)
- OKEA ASA PL1255 (935270065)
- OKEA ASA PL1266 (935270251)
- OKEA ASA PL1305 (937341032)
- OKEA ASA PL185 (912734110)
- OKEA ASA PL195 (912734021)
- OKEA ASA PL195B (912732746)
- OKEA ASA PL740 BRASSE (913477030)
- OKEA ASA PL958 (921052839)
- OKEA ASA PL958 (922575940)
- OKEA ASA PL974 (922385912)
- OKEA ASA PLO38D (921788118)
- OKEA ASA UTV 176 BL 6407/11-6407/3 (912724972)
Open positions
- count:
- 0
- stillinger:
No results.
Related lookups
- Doffin notices where OKEA ASA is the buyer
- Search broadly for OKEA ASA in Doffin
- Open positions related to OKEA ASA
- Latest financial statement
- Patents and trademarks
- Official entity information from the Brønnøysund Register Centre
- Official roles from the Brønnøysund Register Centre
- Corporate group structure from the Brønnøysund Register Centre